Murat Kurum’dan ‘Büyükçekmece’ yanıtı: Yoğunlukta diliniz sürçebiliyor

AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) adayı Murat Kurum, son dönemde artan ‘gaf’larını yoğun programına bağladı.

NTV yayınına katılıp projelerini anlatan Kurum, “Gittiğimiz her yerde coşkuyu görüyoruz. Bir heyecan var. İstanbul yorulmuş, beklentileri karşılanamamış. Gittiğimiz yerlerde ulaşımdan depreme, kentsel dönüşümden yeşil alanlara projelerimizi paylaşıyoruz” dedi.

“İstanbul’da yaşamak sorun oldu. Şu 5 yıllık süreçte maalesef sözler vermiş ama tutmamış bir yönetim var” ifadelerini kullanan Kurum, “İstanbullunun bu çileden bıkmışlığı var. Bir değişim sinyali var. Değişim arzusu ve isteği var. 31 Mart’a da tüm İstanbul’un kazanacağı gün diyoruz biz. 31 Mart’ta hiç kimse kaybetmeyecek” diye konuştu.

‘BİZİM YANIMIZDA ÇIRAK OLAMAZLAR’

Murat Kurum, Küçükçekmece ile Büyükçekmece’yi karıştırması ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kendisine yönelik eleştirilerine şu yanıtı verdi: “Karşıda kibri siyasi aklının önüne geçmiş bir aday var. Bu aday her gün bir polemik peşinde. 5 yıldır İstanbul dışında her konuyla ilgilenmiş biri. Bugün de aynı şey. Bir bakıyorsunuz, ‘ithal aday’ diyor. Neye göre ithal aday. 1999 depreminde buradaydım. 2005’te TOKİ’de görev yaptım burada. Bizim yaptığımız işleri koyduğumuzda yanından bile geçemezler. Bizim yanımızda çırak olamazlar. Ben İstanbulluyum veya değilimi anlatmak zorunda değilim. Ben 25 yıllık iş hayatımın büyük bir kısmını İstanbul’da geçirdim. Müsilajda biz buradaydık. Kendisi tatile gittiği zaman biz milletin yanındaydık.

Çok yoğun programımız var. Sabah 8’de başlıyorsunuz ve gece 2’ye 3’e kadar. Her gün böyle. İster istemez bu yoğunlukta diliniz sürçebiliyor. Ben bunu insani buluyorum. Fark ettiğim zaman da bugün bunu haber yaparlar diye ifade etmeye çalıştım. Küçükçekmece’ye gitmişiz Büyükçekmece demişiz. İstanbul’u bilmiyor diyorlar. 1 haftalık sürece bakın. Özgür Özel ve İmamoğlu birçok gaf yaptılar. Gafın ötesine geçtiler. Bedelli askerlik yapanların vatan sevgisini sorgulayacak şeyler söylediler. Bunu düzeltmek için bir girişimde de bulunmadılar. Biz insanız, hata da yapabiliriz. Farklı bir söylem de söyleyebiliriz. En azından samimiyiz. Samimi olmak her şeyden değerli. İnsansınız hatadan dönmek erdemdir.”

Murat Kurum, Kanal İstanbul’a ilişkin soruyu da şöyle yanıtladı: “Vatandaşımızın en önemli gündemlerinden biri ulaşım, diğeri deprem, konut, kira fiyatları, hane ekonomisinin yükseltilmesi gibi sıralanıyor. Bu acil gündemlerimiz. Bu gündemleri yapmadan farklı bir gündem peşinde olmayacağız.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x